Ana sayfa Aliexpress Aliexpress kargo takibi nasıl yaparım?

Aliexpress kargo takibi nasıl yaparım?

546
0
Aliexpress kargo takibi
Aliexpress kargo takibi

Aliexpress sitesinden alışveriş yapanların bir çok sıkıntılı durumları olabiliyor ve unlardan biri Aliexpress kargo takibi nasıl yaparım ? sorusudur. Aliexpress resmi sitesinin içinde otomatik kargo takibi yapabilirsiniz.Ayrıca sitede yer alan kargo takip kodu alarak başka sitelerden kargo takibi yapabilirsiniz.

Aliexpress Kargo takibi siteleri nelerdir ?

Aliexpress kargo takibi nasıl yaparım ?

Öncelikle aldığımız ürünün takipli veya takipsiz kargo olup olmadığınız bilmemiz gereklidir..Takipli kargoların takip kodu başında 2 harf ve sonunda 2 harf vardır.Harf olmayan veya tek harf olanlar takipsiz kargo dur. Bunlar Türkiye sınırları içine girdiğinde takip edilemezdir.Bunlar ptt tarafından kapı önüne veya posta kutunuza konulmaktadır.

aliexpress-kargo-takibi

Öncelikle Aliexpress resmi sitesine giriş yapıyoruz.Sağ üst köşeden my order(benim siparişlerim) bölümüne tıklayalım.

 

 

aliexpress-kargo-takip-bölümü

Açılan sayfada tüm siparişlerimiz görünmektedir. Aliexpress Kargo takibi yapmak istediğimiz siparişin yanında yer alan track order (parça takibi)  yazan yere tıklayınız.

 

Açılan sayfada gönderinin nerede olduğunu en üst kısımdan görebilirsiniz.Nereden nereye taşındığını saat tarih olarak verilmiştir.Bu bilgiler 2-10 gün içinde değişmektedir.Herhangi bir değişiklik olmazsa endişe etmeyiniz.

Alt bölümde takip numaranız,hangi kargo şirketi ile geldiği,gönderi sevkıyat zamanı yer almaktadır.

Benim takip numaram : 08149756209

Lojistik şirketi : China Post Small

Gönderi sevk zamanı : 2018-01-19 01:01:19

Bu gönderinin altında Sipariş Numarası, Mağaza adı,Alıcı adreside yer almaktadır.

İsterseniz takip numaranızı kopyalayıp 17track sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

Aliexpress iade nasıl yapılır ?

Aliexpress sitesinden aldığımız ürünler genellikle  Singapore Post OM Pro, AliExpress Standard Shipping China Post Ordinary Small Packet Plus, Yanwen Economic Air Mail kargo firmaları ile Türkiye sınırlarına gelmektedir.Bu firmadan gelen kargoları PTT kargo alıp bizim evimize, dükkanımıza kadar teslim ediyor.Aldığımız ürünü herhangi bir sebepten ötürü iade edeceğimiz vakit bu kargo şirketleri ile gönderemeyiz.Bunun için PTT kargo yurtdışı servisi devreye giriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin