Ana sayfa Yurtdışı Ürün Haberleri Amerika’dan Alışveriş Siteleri

Amerika’dan Alışveriş Siteleri

220
0
Amerika'dan Alışveriş Siteleri
Amerika'dan Alışveriş Siteleri

Dünyanın en büyük ticaret pazarı olan Amerika’dan alışveriş siteleri aracılığıyla bir şeyler satın almak artık hiç olmadığı kadar kolay. İnternetin ve internetten satışın son derece yaygın olduğu günümüzde, artık Amerikan alışveriş siteleri de Türk kullanıcılara ürün sağlayabilmek adına kargolama ve vergi işlemlerini oldukça kolaylaştırdılar.

Amerikan alışveriş siteleri arasından Newegg, Amazon, Ebay, ArtFire ve Etsy gibi perakende pazarların yanı sıra Adidas, Nike, Lacoste ve benzeri markaların kendilerine ait olan siteleri de Türkiye’ye ürün gönderimi yapmakta.

Bu süreçte kimi portaller internet üzerinden satın alım yaparken ödeme sırasında ücrete vergi oranlarını da yansıtarak sizi fazla zahmete sokmuyor. Yani siz ürünün fiyatını öderken aslında vergi oranını da ödemiş oluyorsunuz ve bu parayla kurum sizin adınıza verginizi ödüyor.

Kimi portaller de vergilendirmeye hiç karışmıyor, bu gibi durumlarda kendiniz bizzat ürününüzün gümrük vergisini ödemek durumundasınız.

Amerika’dan Gümrüksüz Alışveriş

Amerika’dan gümrüksüz alışveriş yapmanın bir yolu bulunmuyor. Yurt dışından kargo vasıtasıyla gelen ürünler Türkiye’ye giriş yaparken gümrük memurları tarafından yapılan kontrollerden geçiyorlar. Memurlar kargonun üstünde veyahut da içerisinde bulunan faturayla beraber Resmi Gazete ‘de yayınlanan vergi oranını uyguluyor ve sizden istiyorlar. Bu oranı ya kapınıza gelen kargocu sizden alıyor ya da siz bizzat gidip ödüyorsunuz.

Ancak fiziksel olarak yapılan alışverişlerde ciddi sınırlamalar bulunmuyor. Eğer bizzat gidip bir ürün alacak ve onu Türkiye’ye getirecekseniz herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Fakat bu yapacağınız işlemin ticari boyutta olmaması önemli. Yani eğer gidip de ticari olarak değeri bulunan herhangi bir maldan 5-10 adet alıp getirmeye çalışırsanız bu durum sizin için sorun yaratabilir, ancak sadece kendinize alıyorsanız ciddi bir sorun olmayacaktır.

Bu noktada size vereceğimiz tavsiye her ürün grubundan maksimum 3-4 adet almanız yönünde olacak. Ayrıca SIM kartlı ürünleri Türkiye’de kullanabilmek için ayrıca bir harç ücreti vermeniz gerektiğini unutmayın.

Amerika’dan Abur Cubur Almak

Amerika’dan abur cubur almak da aslında oldukça basittir. %20 oranında verginizi ödeyerek ürünlerinizi rahatlıkla gümrükten geçirebilir, evinize ulaştırabilirsiniz.

Amerika’dan abur cubur almakta, elektronik ürünlerde olduğu gibi, herhangi bir sınırlama söz konusu değildir.

Fakat, her üründe olduğu gibi, ticari olarak yapmak isteyeceğiniz toplu abur cubur siparişlerinde çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu yazımızda okurlarımıza Amerika’dan Gümrüksüz Alışveriş ve Amerika’dan Alışveriş Siteleri başlıkları hakkında bilgi verdik. İsterseniz amerika’dan gümrüksüz alışveriş, amerika e-ticaret siteleri, Amerika’dan iste, Amerika Alışveriş, amerika’dan alışveriş kargo, Amerika’dan Türkiye’ye ürün gönderen siteler, Amerika indirim siteleri, Amerika online Market başlıkları hakkında bilgi almak için lütfen Google arama motorundan arama yapınız.

Yazımızı beğendiyseniz, öneri ve sorularınız için yorum bırakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin