Ana sayfa Yurtdışı Ürün Haberleri Yurt Dışından Saat Alırken

Yurt Dışından Saat Alırken

56
0
Yurt Dışından Saat Alırken
Yurt Dışından Saat Alırken

Yurt Dışından Saat Alırken Vergi Oranı

Yurt dışından saat alırken vergi oranları 2020 itibariyle en çok merak edilenler arasında. Halihazırda da Türkiye dışından yapılan alışverişlerde en çok elektronik, kozmetik, giyim ve saat alanında siparişlerin gerçekleştiğini görüyoruz.
Bizler de bu sorulara yanıt vermek ve sizleri bilgilendirmek adına ilgili ürünle alakalı bir sipariş rehberi oluşturduk. Bu bağlamda konu hakkında aklınıza takılan soruları yanıtlayacak, sizi bilgilendireceğiz.

Yurt Dışından Saat Alırken Vergi 2020

Yurt dışından saat alırken vergi 2020 itibariyle %20 ve %18 arasında değişmekte. Ürününüz Avrupa bazlı bir lokasyondan geliyorsa ödediğiniz fiyatın %18’i, Avrupa dışından geliyorsa (Amerika, Asya vb.) %20’si oranında bir gümrük vergisi ödemeniz gerekli.

Uyarmalıyız ki bu oran sadece ticari olmayan alışverişler için geçerli. Ürünü sadece kendiniz veyahut da sevdikleriniz için satın alıyorsanız bir sorun çıkmayacaktır, ancak ticari amaçlı toplu alışveriş gerçekleştirirseniz gümrüğe gitmeniz gerekebilir.

eBay, AliExpress, Banggood, PandaWill, Gearbest gibi servislerden ilgili ürünü temin ederken satıcının Türkiye’ye kargolama yapıp yapmadığına dikkat etmelisiniz. Bahsi geçen vergi genellikle gümrük memurları tarafından belirleniyor ve ürünü teslim eden kargocu tarafından sizden alınıyor.

Amazondan Saat Almak

Ancak Türkiye’ye resmi olarak gönderim ağı kurmuş olan Amazon ve Newegg gibi internet siteleri devlete ödemeniz gereken parayı tahsilat ekranında sizden alıyor. Böylece ödediğiniz miktarı direkt olarak sizin adınıza devlete tahsil ediyor, sizi gümrükle muhatap bırakmadan işleminizi tamamlıyor.

Anlayacağınız üzere Amazon’dan saat almak da mümkün. Üstelik Amazon yaptığınız her türlü alışverişin arkasında da duruyor, yurt dışı iadelerini kabul ediyor ve bir sorun olması durumunda ödediğiniz kargo – gümrük vergisi ücretiyle beraber size para iadesi yapıyor.

Türkiye’ye Almanya’dan gönderim yapan Amazon en iyi alternatif marketlerden birisi denilebilir.

Yurt Dışından Akıllı Saat Getirmek 2021

Yurt dışından akıllı sat getirmek 2021 yılında da hala üst paragraflarda bahsettiğimiz kurallar çerçevesinde ilerliyor. Ticari olmayan alışveriş kanunu ve %18-20 arasındaki devlete ödenmesi gereken ücret oranı geçerliliğini koruyor.

Eğer Resmi Gazete’de yeni bir kanun yayınlanırsa ve bu kurallarda bir değişiklik olursa sizi haberdar edeceğiz, gelişmelerden haberdar olmak için internet sitemizi takipte kalabilirsiniz.

 Yurt dışından saat getirmek, Yurtdışından saat almak 2020, Gümrükten saat geçer mi, AliExpress, Yurtdışından akıllı saat getirmek 2019, Yurtdışı saat satış siteleri, Yurt dışından kıyafet getirmek adlı başlıklar için lütfen Google’da arama yapınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin