Ana sayfa Yurtdışı Ürün Haberleri Chrono24 Gümrük Vergisi

Chrono24 Gümrük Vergisi

250
0
Chrono24 Gümrük Vergisi
Chrono24 Gümrük Vergisi

Yurt dışından alınan saatler için devlete ödenen para oranı Türkiye’de her zaman merak konusu olmuştur, özellikle ülkemizdeki saat ve aksesuar kültürü bunun en büyük öncüsü denilebilir.

Her ne kadar son gelen düzenlemelerle beraber yurt dışından saat alışverişi yapan kesimde ciddi bir azalma olduğunu bilsek de bu konunun hala merak edildiğini biliyoruz. En popüler saat marketlerinden birisi olan Chrono24 gümrük vergilendirmesi üzerinden de bu konuya açıklık getireceğiz.

Chrono24 Gümrük

Chrono24 gümrük vergilendirmesi olarak herhangi bir yurt dışı sipariş sitesinden farklı bir yol izlemiyor. 2020’de yayınlanan Resmi Gazete’ye göre yurt dışı alışverişlerinde devlete ödenmesi gereken miktar ürünün faturasında yazan miktarın %18 ya da %20’si şeklinde.

Hangi siteden alışveriş yaparsanız yapın yansıtılacak olan ücretlendirme miktarı bu şekilde olacaktır. Alternatif olarak da Amazon, AliExpress, eBay, GearBest gibi sitelerden de aynı oranlarla satın alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak elektronik saatlerde işlerin birazcık değiştiğini belirtmemiz gerekir. Eğer sipariş edeceğiniz elektronik üründe herhangi bir SIM kartı modülü bulunuyorsa o ürünü kullanabilmek için ayrıca devlete harç parası ödemeniz gerekir. Bu modül bir telefonda da olsa, bir tablette de olsa veyahut da yazımızın konusuna paralel olarak bir akıllı saatte de olsa durum böyledir.

Chrono24 Rolex Saat

Chrono24 Rolex saatler gibi birçok ünlü ve dünya çapında firmanın ürünlerini bünyesinde bulundurmakta. Aktif olarak neredeyse bütün Avrupa ülkelerine hizmet veren market aynı zamanda Türkiye’ye de gönderimlerini sürdürüyor.

Firma halihazırda saat siparişleri konusunda en güvenilir marketlerden bir tanesi. Türkiye içerisinde yürüttüğü operasyonların yanı sıra, yurt dışı operasyonlarında da Türkiye’ye kolaylık sağladığı bilinen bir gerçek.

Satış sonrası muhatap bulabilme, gerektiğinde iade yapabilme, garanti kapsamı, tamir ve orijinal yedek parça tefariği gibi konularda mağdur olmamak için rahatlıkla bahsi geçen alışveriş sitesinden satın alım gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeyeceğiniz vergi ücretinin evinize gelen kargo firması tarafından sizden alınacağını ve bu ücretin ticari olmayan alışverişlerde geçerli olduğunu hatırlatalım. Eğer ticari bir alışveriş gerçekleştirirseniz bizzat gümrük dairesine gitmeniz gerekebilir, belki de ürününüzü hiç alamayabilirsiniz. İyi alışverişler diliyoruz.

Merhaba okurlarımız bu yazımızda Chrono24 Gümrük Vergisi ile ilgili bilgiler verdik. İsterseniz Chrono24 güvenilir mi, Chrono24 gumruk, Kol saati gümrük vergisi, Chrono24 gümrük vergisi, Chrono24 Türkiye, Araç gümrük vergisi, Chrono24 ekşi, Almanya gümrük vergisi başlıklarında bilgi almak için Google servisinde arama yapınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin