Ana sayfa Yurtdışı Ürün Haberleri Amerika’dan Ayakkabı

Amerika’dan Ayakkabı

193
0
Amerika'dan Ayakkabı
Amerika'dan Ayakkabı

Amerika’dan Ayakkabı Almak

Sanılanın aksine artık Amerika’dan ayakkabı almak mümkün. Nike ve Adidas gibi büyük çaplı şirketler son zamanlarda yurt dışına özel modeller üretmeye ve satmaya başladılar, aynı şekilde sadece yurt dışında satılan ve son derece kaliteli olan birçok ürün de mevcut.

Türkiye’de bulunmayan ve sadece yurt dışında bulunan özel ayakkabı modellerini rahatlıkla kargoyla getirebilir, satın alabilirsiniz.

Son düzenlenen kanunlara göre yurt dışından alınan ve kargoyla getirtilen ürünlere faturada yazan fiyatın %20’si kadar vergi ödeyerek sahip olabiliyorsunuz. Ancak bu kuralın sadece ticari olmayan ürünlerde geçerli olduğunu belirtelim, ticaret yapmak amacıyla Amerika’dan ayakkabı alırsanız sizin için farklı kanunlar devreye giriyor.

Amerika’dan Alışveriş Siteleri

Birçok pazar alternatifi bulunan Amerika’dan alışveriş siteleri vasıtasıyla Türkiye’ye ayakkabı getirebilirsiniz.

Ebay ve Amazon gibi perakendeci portallerden istediğiniz ürünü sipariş edebilir ya da Adidas, Hummel veya Nike gibi markaların kendilerine ait sitelerini de kullanabilirsiniz.

Amerika’dan Kargo ile Laptop Gelir mi?

Teknoloji alanında en çok sorulan sorulardan bir tanesiyse “Amerika’dan kargo ile laptop gelir mi?” oluyor. Türkiye’de bulunmayan modelleri ya da Türkiye’den çok daha ucuza satılan ürünleri çeşitli portallerden gören kullanıcılar laptop alıp alamayacaklarını merak ediyor.

SIM kartlı elektronik eşyalar haricinde yurt dışından getirilen ürünlerde herhangi bir kısıtlama bulunmuyor, SIM kartlı cihazlarda da harç parası ödenmeniz isteniyor. Yani, eğer ticari amaçla almıyorsanız, alacağınız herhangi bir laptopun %20 oranındaki vergisini ve kargo parasını ödeyerek rahatlıkla Türkiye’ye getirtebilirsiniz.

Ancak bu tip ürünlerde garanti sınırlarının sadece alınan bölgede geçerli olduğunu belirtelim, yani taşıma süresince herhangi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalırsanız muhtemelen kendinize muhatap bulamayacaksınızdır.

İstisnai olarak uluslararası garanti veren birkaç firma mevcut. Eğer bu tip bir firmadan ürün alıyorsanız, ürününüz nerede bozulursa bozulsun, firma her yerde ürününe garanti verecektir. Ancak bunun için orijinal ürün satan bir yerden alışveriş yaptığınızdan emin olmalısınız.

Amerika’dan Orijinal Ürünler

Amazon ve Ebay gibi perakende portallerinin yanı sıra üreticilerin kendi sitelerinden de orijinal ürünler bulabilirsiniz.

Eğer ürünü perakendeciden alacaksanız da satıcının puanlamasına dikkat etmenizi öneriyoruz, eğer alışveriş yaptığınız satıcı bizzat firmanın kendisiyse de muhtemelen hiçbir sorun yaşamazsınız.

Elimizden geldiğince yurt dışından alınan ürünler hakkında size bilgi vermeye çalıştık. Daha fazlası için sitemizi takip etmeyi ve güvenilir yerlerden alışveriş yapmayı unutmayın.

Merhaba okurlarım bu yazımızda Amerika’dan Ayakkabı almak ile ilgili detaylı bilgiler verdik. İsterseniz amerika’dan gümrüksüz alışveriş, amerika’dan alışveriş siteleri, Amerika’dan saat almak, Amerika’dan iste, amerika’dan alışveriş kargo, Amerika’dan orjinal ürünler, amerika e-ticaret siteleri, Amerikapostam başlıklarında bilgi almak için Google arama motorunda arama yapınız.

Yazımız ile ilgili öneri ve sorularımız için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin