Ana sayfa Aliexpress Aliexpresste Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Aliexpresste Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

540
0
aliexpress kargom takibi yapmak
aliexpress kargom takibi yapmak

Aliexpresste kargo takibi nasıl yapılır?

Aliexpress’te hesap oluşturdunuz, ürünlere göz attınız ve sipariş verdiniz. Son yapmanız işlem ürününüzün yollandığı kargoyu takip etmek. Peki, Aliexpress’te kargo takibi nasıl yapılır? Bu makalede sizlere Aliexpresste kargo takibini aşama aşama anlatacağız.

1.Siparişlerim bölümüne gitmek.

aliexpress kargo takip
aliexpress kargo takip

Aliexpresste ürün siparişini verdikten sonra, Anasayfa’da isminizin yer aldığı butona tıklayarak ufak pencerede yer alan “Siparişlerim” bölümüne gideceksiniz. Yukarıda da görüldüğü üzere “Siperişlerim” butonuna tıklayarak verdiğiniz siparişlerin bulunduğu kısma yönlendiriliyorsunuz.

  1. Adım: Track Order’e tıklamak
aliexpress kargo takibi
aliexpress kargo takibi

Aliexpressten siperişini verdiğiniz ürün, Siparişlerim bölümünde yer alır. Üstte yer alan görselde göreceğiniz üzere Siparişlerim ekranının sağ tarafında yazan “Track Order”  kısmına tıklayarak Kargonuzu takip edeceğiniz bölüme yönlendiriliyorsunuz.

  1. Adım: Aliexpress Kargo takip etmek
aliexpress kargom nerde
aliexpress kargom nerde

Aliexpress’ten alınan ürünü takip etme işlemlerini tamamladıktan sonra. “Track Order” butonuna tıkladığınızda “Gönderi bilgisi” sayfasına yönlendirilirsiniz. Yukarıdaki görselde “Gönderi Bilgisi” yer almaktadır.  “Gönderi Bilgisi” sayfasındaki A adımındaki bölümde ürününüzün gönderim durumu yer alır, sevk durumu,  hangi ülkeden yola çıktığı, varış yeri ve ulaşıp ulaşılamadığını bu adımda göreceksiniz. B adımında ise Hangi ülkeden yola çıkıp hangi ülkeye varacağını göreceksiniz. C adımında ise Ürünün çıktığı ülkeden varış yapacağı ülkeye gelene kadar hangi işlemlere tabi tutulduğunu göreceksiniz. C adımında bu işlemleri sizlere saat vererek gösterir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin