Ana sayfa Yurtdışı Kargo Aliexpress Kapıda Ödeme İmkanı

Aliexpress Kapıda Ödeme İmkanı

355
0
Aliexpress Kapıda Ödeme İmkanı
Aliexpress Kapıda Ödeme İmkanı

Aliexpress Türkçe oldukça uygun fiyatlar ile ürün satışı yapmaktadır. İnternet sitesi üzerinde yer alan ürünler genellikle Çin’den gelmektedir. Siteden alışveriş yapan birçok kullanıcı tarafından aliexpress kapıda ödeme yöntemi olup olmadığını araştırmaktadır. Aliexpress alışveriş yapmak türkçe sitesi üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Milyonlarca ürün çeşitliliğinin bulunduğu sitede oldukça farklı markada ürün yer almaktadır.

Aliexpress Kapıda Ödeme Seçeneği Var Mı?

Aliexpress kurmuş olduğu sistem üzerinden satıcılara sanal dükkan açma imkanı tanımaktadır. Türkçe aliexpress sitesi üzerinden satın alınan ürünler PTT kargo ile ülkemize gelmektedir. Birçok müşteriye hizmet veren Aliexpress kapıda ödeme imkanı sunmamaktadır. Çünkü ürünler yurtdışından gelmekte ve kapıda ödeme imkanı bu nedenle mümkün olmamaktadır. Bu imkanın olmaması birçok müşteriyi hoşnut etmemektedir.

Bazı müşterilerin kredi kartı gibi sanal yöntemleri kullanmakta zorluk çektiği bilinmektedir. Bunun yanında bazı müşteriler internet üzerinden faaliyet gösteren sitelere güvenmediğinden dolayı Alixepress kapıda ödeme yönteminin olmasını istemektedirler. Aslına bakıldığında büyük çaplı diğer e-ticaret sitelerinde de kapıda ödeme yöntemi bulunmamaktadır. Çünkü kapıda ödeme yöntemi beraberinde birçok sorun ortaya çıkarmaktadır. Bu sorunlara maruz kalmamak için birçok internet sitesi kredi kartı gibi alternatif yöntemleri kullanmaktadır. Sistem üzerinde yer alan ürünlere erişmek için siparişi oluşturduktan sonra sanal sistemler aracılığı ile ödemeyi yapmanız gerekmektedir.

İlk başta siteye kayıt olan müşteriler geniş yelpazede bulunan ürünleri inceleyebilmektedir. Aliexpress kapıda ödeme seçeneği bulunmadığından dolayı diğer seçeneklerden birisini kullanmak zorunlu hale gelmektedir.

Aliexpress ve Diğer Ödeme Sistemleri

Site üzerinden alışverişlerini tamamlayan müşteriler sunulan birkaç seçenek ile ödemelerini yapmaktadır. Türkiye’den alışveriş yapanlar için 3 farklı ödeme seçeneği yer almaktadır. Aliexpress kapıda ödeme seçeneği bulunmadığından dolayı kredi kartı, Web Money, Qiwi Wallet gibi ödeme yöntemlerinden birisi kullanılmalıdır.

Bu seçeneklerden en kolayı kredi kartı sistemlerini kullanmaktır. Çünkü diğer sistemlere kayıt olmak ve kullanmak kredi kartına göre biraz daha karışıktır. Örneğin Qiwi sistemini kullanmak için cep telefonu ile üye olmak ve oradan sanal kart oluşturmak gerekmektedir. Bu nedenle kredi kartı ile alışveriş yapma daha basit bir şekilde yapılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin