Ana sayfa Ekonomi - Finans Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kredi Kartı Borcu Erteleme

398
0
Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kredi Kartı Borcu Erteleme

Kredi kartı kullanıcıları, Korona vürüs’ün ezici üstünlüğü sonrası zor durumda kaldı. Bu durum kredi kartı kullanımlarında artış yarattı. Ancak Korana virüsüne alınan tedbirlere iş yerlerinin kapatılması da eklenince, kazancı düşen kredi kartı sahipleri, kredi kartı borcunu ödeme de zorluklar yaşadı. Bu durum üzerine Cumhurbaşkanı konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamada bankaların kredi kartı borçlarını erteleme konusu gündeme gelince bankalar, 3 ay sınırlı kredi kartı borçlarını erteleme kararı aldı. Peki, Kredi kartı borcu erteleme işlemi nasıl yapılır?

Kredi Kartı Borcu Erteleme İşlemi Nereden Yapılır?

31 Temmuz 2020 tarihine kadar başvurusu geçerli olan kredi kartı borcu ertelemeleri, akdi faiz ve minimum ücret karşılığı olmadan 3 dönem boyunca erteleme şansınız bulunmaktadır. Kredi kartı borcu ertelemek için ise:

1.İnternet Bankacılığını kullanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı:  İnternet bankacılığına girişinizi yapıyorsunuz. Ardından “Kartlarım” seçeneğine tıklayacaksınız. Buradan “Kredi Kartlarım” bölümünden “Borç Ödeme” alanına giderek “Ekstre Atlat” butonuna tıklayarak Ekstreyi 3 ay erteleme şansı yakalıyorsunuz.  Şayet internet bankacılığında pekiyi olduğunuzu düşünmüyorsanız Müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

2.Müşteri Hizmetlerini aramak.

Müşteri İletişim Merkezini arayarak: “Ekstremi atlatmak istiyorum” dedikten sonra ilgili bölüme aktarılacaksınız. Müşteri temsilcisinin söylediklerine harfiyen uyarak, Kredi kartı borcunuzu erteleyebilirsiniz.

Banka, Gecikmiş kredi kartı borcumu öder mi?

Bu durum hakkında net bir açıklama gündeme gelmedi. Ancak tamamen bankaların inisiyatifine bırakıldığını düşünüyoruz. Derhal bankanızın Müşteri Temsilcisini arayarak konuyu danışmalısınız.

Halkbank: kredi kartı borcu ödeme imkanını 3 ay olarak belirledi.

Ziraat Bankası kredi kartı borcu ödeme imkanını 3 ay olarak düzenledi.

Vakıfbank: kredi kartı borcu ödeme imkanını 3 ay olarak belirledi.

Denizbank: kredi kartı borcu ödeme imkanını 3 ay olarak belirledi.

QNB Finanbank: kredi kartı borcu ödeme imkanını 3 ay olarak belirledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin